| Επωνυμία Μάρκας: | HENGFU |
| MOQ: | 1 τεμάχιο |
| Όροι πληρωμής: | 30% κατάθεση από T/T εκ των προτέρων και ισορροπία 70% μετά από την επιβεβαίωση επιθεώρησης πριν από |
Η Dongguang Hengfu Roll Forming Machine Co., Ltd. ειδικεύεται στην ανάπτυξη και κατασκευή εξοπλισμού διαμόρφωσης κυλίνδρων και συγκόλλησης με λέιζερ υψηλής ακρίβειας. Η μηχανή συγκόλλησης σωλήνων με λέιζερ είναι μια πλήρως ολοκληρωμένη λύση παραγωγής που συνδυάζει σταθερή διαμόρφωση, υψηλής ποιότητας συγκόλληση με λέιζερ και αποτελεσματική αυτόματη κοπή. Έχει σχεδιαστεί για να προσφέρει σταθερή απόδοση, αξιόπιστη λειτουργία και μεγάλη διάρκεια ζωής, καθιστώντας την την πρώτη επιλογή για κατασκευαστές που επιδιώκουν παραγωγή σωλήνων υψηλής ποιότητας και σταθερή παραγωγή.
Αυτή η μηχανή διαθέτει μια πλήρη και βελτιστοποιημένη ροή εργασιών: τροφοδοσία, διαμόρφωση κυλίνδρων, συγκόλληση με λέιζερ, ευθυγράμμιση και συνεχή κοπή. Έχει σχεδιαστεί ειδικά για γαλβανισμένη χαλύβδινη ταινία πάχους 0,6 mm, εξασφαλίζοντας ομαλή ροή υλικού, ομοιόμορφη διαμόρφωση και εξαιρετικά αποτελέσματα συγκόλλησης. Ολόκληρη η διαδικασία είναι εξαιρετικά σταθερή, μειώνοντας την απώλεια υλικού και διασφαλίζοντας ότι κάθε τελειωμένος σωλήνας έχει ακριβείς διαστάσεις, λεία επιφάνεια και καλή ευθυγράμμιση.
Ο αποτυλιχτήρας υιοθετεί μια βαρέως τύπου ενσωματωμένη δομή τάσης με χωρητικότητα φόρτωσης 2,0 τόνων, υποστηρίζοντας μέγιστο πλάτος 400 mm και εσωτερική διάμετρο πηνίου Φ500. Η χειροκίνητη ρύθμιση τάσης παρέχει σταθερή και αξιόπιστη αποτύλιξη, ενώ ο συμπαγής κύριος άξονας Φ80 εξασφαλίζει ισχυρή ακαμψία και ομαλή λειτουργία. Αυτό το σταθερό σύστημα τροφοδοσίας θέτει μια σταθερή βάση για την υψηλής ακρίβειας διαμόρφωση και την ποιότητα συγκόλλησης.
Η κύρια μηχανή διαμόρφωσης χρησιμοποιεί ένα πλαίσιο πύλης πάχους 30 mm, επεξεργασμένο με φρεζάρισμα CNC για εξαιρετική ακρίβεια και ακαμψία. Είναι εξοπλισμένη με 55 σταθμούς διαμόρφωσης, χρησιμοποιώντας κυλίνδρους από χάλυβα καλουπιού Cr12 με σκληρότητα HRC55-58 και άξονες από χάλυβα 45# υψηλής αντοχής Φ60. Τέσσερις κινητήρες 5,5 KW κινούν το σύστημα μετάδοσης κιβωτίου ταχυτήτων, με ρουλεμάν Harbin για σταθερή και ανθεκτική λειτουργία. Η ταχύτητα παραγωγής είναι ρυθμιζόμενη από 1-15 m/min μέσω ελεγκτή PLC inverter.
Τροφοδοτούμενη από ένα σύστημα συγκόλλησης με λέιζερ υψηλής διαμόρφωσης 3 KW και ένα φιλικό προς το χρήστη σύστημα ελέγχου με οθόνη αφής PLC, αυτή η μηχανή εξασφαλίζει σταθερή ποιότητα συγκόλλησης και εύκολη λειτουργία. Κάθε εξάρτημα επιλέγεται προσεκτικά και συναρμολογείται αυστηρά από την Dongguang Hengfu Roll Forming Machine Co., Ltd. για να διασφαλιστεί χαμηλό ποσοστό αστοχίας, εύκολη συντήρηση και μακροχρόνια σταθερή λειτουργία. Είναι ένας εξοπλισμός παραγωγής σωλήνων υψηλής απόδοσης, υψηλής αξιοπιστίας και οικονομικά αποδοτικός.
| Στοιχείο | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Υλικό | Γαλβανισμένος χάλυβας, πάχος 0,6 mm |
| Ροή Εργασιών | Αποτύλιξη -> Διαμόρφωση -> Συγκόλληση -> Ευθυγράμμιση -> Συνεχής κοπή |
| Αποτυλιχτήρας | Χειροκίνητη τάση; χωρητικότητα φόρτωσης 2,0 τόνων; μέγιστο πλάτος 400 mm; εσωτερική διάμετρος Φ500 |
| Σταθμοί Διαμόρφωσης | 55 σταθμοί |
| Υλικό Κυλίνδρων | Χάλυβας καλουπιού Cr12, HRC55-58 |
| Ταχύτητα | 1-15 m/min (ρυθμιζόμενη με PLC inverter) |
| Συγκολλητής Λέιζερ | 3 KW υψηλής διαμόρφωσης |
| Σύστημα Ελέγχου | PLC + οθόνη αφής |
| Διαστάσεις | περίπου. 25 m × 1,5 m × 1,5 m |