| Brand Name: | HENGFU |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Specification | Details |
|---|---|
| Model NO | C21 |
| Condition | New |
| Usage | Roof |
| Feeding Width | 1250mm |
| Machine Frame | 350H steel frame |
| Forming Speed | 0-40M/min |
| Color | Customized |
| Type of Driven | Chain drive |
| Transmission Method | Electric |
| Number of rolling mill sets | 23 row molding |
| Spindle diameter | Φ80mm (Solid shaft) |
| Customized | Customized |
| Feeding method | Double hand rocking feeding rack (with pressure roller) |
| Specification | 11000mm x 1300mm x 1400mm |
| Origin | Cangzhou, Hebei |
| Warranty | 1 year |