| Επωνυμία Μάρκας: | HENGFU |
| MOQ: | 1 τεμάχιο |
| Όροι πληρωμής: | 30% κατάθεση από T/T εκ των προτέρων και ισορροπία 70% μετά από την επιβεβαίωση επιθεώρησης πριν από |
Η Γραμμή Παραγωγής Διαμόρφωσης Κυλίνδρων για Πάνελ Επένδυσης Τοίχου είναι ένα ευέλικτο σύστημα υψηλής ακρίβειας, σχεδιασμένο για να καλύψει την αυξανόμενη ζήτηση για μεταλλικές επενδύσεις τοίχων σε βιομηχανικούς, εμπορικούς και αρχιτεκτονικούς τομείς. Υιοθετείται ευρέως από κατασκευαστές, εταιρείες κατασκευών και προμηθευτές μεταλλικών κτιρίων που επιδιώκουν να βελτιστοποιήσουν την παραγωγή, να μειώσουν το κόστος και να παραδώσουν τυποποιημένες, υψηλής ποιότητας λύσεις επένδυσης.
Η προσαρμοστικότητα της γραμμής σε ποικίλες απαιτήσεις έργων — από εργαστήρια μικρής κλίμακας έως παραγωγή μεγάλου όγκου — την καθιστά στρατηγικό πλεονέκτημα για επιχειρήσεις που στοχεύουν στην αύξηση της παραγωγικότητας και της ανταγωνιστικότητας στην αγορά.
Η γραμμή παραγωγής ενσωματώνει αποτύλιξη, καθοδήγηση υλικού, διαμόρφωση κυλίνδρων, κοπή με σερβοκινητήρα και έξυπνο έλεγχο σε μια πλήρως αυτοματοποιημένη ροή εργασίας. Αυτή η απρόσκοπτη ενσωμάτωση εξαλείφει τη χειροκίνητη διαχείριση, ελαχιστοποιεί τα σφάλματα παραγωγής και διασφαλίζει συνεχή λειτουργία υψηλής ταχύτητας. Ο αρθρωτός σχεδιασμός του συστήματος επιτρέπει εύκολη προσαρμογή και επεκτασιμότητα, επιτρέποντας στους κατασκευαστές να προσαρμόζονται γρήγορα στις μεταβαλλόμενες προδιαγραφές έργων και στις απαιτήσεις της αγοράς.
Κατασκευασμένη με σκελετό από χάλυβα βαρέως τύπου και ενισχυμένες συνδέσεις συγκόλλησης, η γραμμή εξασφαλίζει μακροχρόνια σταθερότητα και αντοχή σε μηχανικές καταπονήσεις υπό συνεχή λειτουργία. Το τμήμα διαμόρφωσης κυλίνδρων διαθέτει σκληρυμένους κυλίνδρους υψηλής ακρίβειας που διαμορφώνουν με ακρίβεια μεταλλικά φύλλα σε τυποποιημένα προφίλ επένδυσης με αυστηρές ανοχές διαστάσεων και λείες επιφάνειες.
Το σύστημα κοπής με σερβοκινητήρα, που κινείται από κινητήρες υψηλής ροπής και γραμμικούς οδηγούς ακριβείας, προσφέρει καθαρές κοπές χωρίς γρέζια με ελάχιστη σπατάλη υλικού, ενισχύοντας περαιτέρω την αποδοτικότητα της παραγωγής.
Ελεγχόμενη από ένα σύστημα PLC βιομηχανικού τύπου με έγχρωμη οθόνη αφής, η γραμμή επιτρέπει την παρακολούθηση σε πραγματικό χρόνο και την ακριβή ρύθμιση βασικών παραμέτρων όπως η ταχύτητα διαμόρφωσης, το μήκος κοπής και ο ρυθμός τροφοδοσίας υλικού. Αυτό το έξυπνο σύστημα διασφαλίζει σταθερή λειτουργία και ταχεία απόκριση στις διακυμάνσεις της διαδικασίας.
Επιπλέον, η γραμμή υποστηρίζει πλήρη προσαρμογή των προφίλ πάνελ, των παχών και των ταχυτήτων παραγωγής για να καλύψει τις ποικίλες απαιτήσεις της αγοράς. Οι κατασκευαστές μπορούν να προσαρμοστούν γρήγορα σε διαφορετικές προδιαγραφές έργων προσαρμόζοντας τους κυλίνδρους διαμόρφωσης και προγραμματίζοντας τις παραμέτρους ελέγχου.
| Δομή Σκελετού | Κάθετη αψιδωτή δομή σκελετού, πάχους 35-45 mm. Δομή συγκολλημένη από ανόπτημένο προφίλ χάλυβα, η επιφάνεια βάσης απαιτεί φρεζάρισμα, συγκολλημένη με χάλυβα H-beam 350# και επεξεργασμένη με αντισκωριακή προστασία μετά τη συγκόλληση. Συσκευή πλευρικής διάτρησης με περιστρεφόμενο κύλινδρο διάτρησης και μηχανισμό εκτίναξης απορριμμάτων. |
|---|---|
| Αριθμός Σειρών Διαμόρφωσης | 22 σειρές |
| Πάχος Πάνελ Τοίχου | 20mm |
| Τροφοδότης Υλικού | Τροφοδότης με δίχειρη μανιβέλα με κόφτη έλξης |
| Μέθοδος Μετάδοσης | Κίνηση με γρανάζια |
| Ταχύτητα Κύλισης | 25 μέτρα/λεπτό |
| Τύπος Συσκευής Κοπής | Υδραυλικές ψαλίδες |
| Ισχύς Υδραυλικής Αντλίας | 4 kW |
| Υλικό Εργαλείου | Χάλυβας 45#, επιφανειακά επεξεργασμένος με επιχρωμίωση |
| Σκελετός | Ανεξάρτητος σκελετός |
|---|---|
| Συσκευή Τροφοδοσίας | Σερβοτροφοδότης |
| Ισχύς Κινητήρα Τροφοδοσίας | 1,5 kW (σερβοκινητήρας) |
| Αποτυλιχτήρας | 3 τόνοι |
|---|---|
| Μηχανισμός Χαλάρωσης/Σύσφιξης | Χαλάρωση τμήματος άξονα: Χειροκίνητη |
| Κύρια Ισχύς Κίνησης | 2,2 kW |