| Επωνυμία Μάρκας: | HENGFU |
| MOQ: | 1 τεμάχιο |
| Όροι πληρωμής: | 30% κατάθεση από T/T εκ των προτέρων και ισορροπία 70% μετά από την επιβεβαίωση επιθεώρησης πριν από |
Η Μηχανή Διαμόρφωσης Κυλίνδρων Προφίλ Τ είναι ένας επαγγελματικός εξοπλισμός σχεδιασμένος ειδικά για τη μαζική παραγωγή μεταλλικών προφίλ σχήματος Τ. Αυτός ο τύπος προφίλ είναι ένα απαραίτητο δομικό στοιχείο, που χρησιμοποιείται ευρέως σε κατασκευαστικά έργα, συστήματα ανάρτησης οροφής, εγκαταστάσεις πλαισίων διαχωριστικών, ενίσχυση πλαισίων πορτών και συστήματα υποστήριξης κουρτινών τοίχων.
Η μηχανή υιοθετεί προηγμένη τεχνολογία συνεχούς ψυχρής διαμόρφωσης κυλίνδρων. Αυτή η διαδικασία κατασκευής διασφαλίζει ότι τα τελικά προφίλ επιτυγχάνουν εξαιρετική ακρίβεια διαστάσεων, διατηρώντας παράλληλα λείες, ομοιόμορφες επιφανειακές φινιρίσματα. Εξαλείφει την ανάγκη για δευτερεύοντα λείανση ή φινίρισμα, εξοικονομώντας χρόνο και πόρους.
Εξοπλισμένη με σταθμούς διαμόρφωσης κυλίνδρων σκληρυμένων, η μηχανή εγγυάται ανθεκτικότητα και αντοχή στη φθορά κατά τις μεγάλες ώρες λειτουργίας. Ενσωματωμένη με συστήματα αυτόματου ελέγχου PLC, επιτρέπει απρόσκοπτη αυτοματοποιημένη λειτουργία. Η διαδικασία κοπής εκτελείται μέσω υδραυλικών ή σερβομηχανισμών, διασφαλίζοντας σταθερή απόδοση και υψηλή παραγωγική αποδοτικότητα.
Η ευελιξία είναι ένα βασικό χαρακτηριστικό αυτής της μηχανής. Υποστηρίζει την επεξεργασία διαφόρων μεταλλικών υλικών, συμπεριλαμβανομένου του γαλβανισμένου χάλυβα, του ανθρακούχου χάλυβα, του ανοξείδωτου χάλυβα και του αλουμινίου. Επιπλέον, οι διαστάσεις του προφίλ μπορούν να προσαρμοστούν πλήρως σύμφωνα με τα λεπτομερή μηχανολογικά σχέδια του πελάτη, καλύπτοντας συγκεκριμένες απαιτήσεις έργου.
| Δομή πλαισίου | Φρεζάρισμα ακριβείας τετράγωνων κουτιών |
|---|---|
| Αριθμός περασμάτων διαμόρφωσης | 16 σειρές |
| Πάχος τοιχώματος | 20mm |
| Σχάρα τροφοδοσίας | Σύστημα τροφοδοσίας με ιμάντα δύο χειροκίνητων τροχών με μαχαίρι |
| Διαμόρφωση ηλεκτρικού συστήματος ελέγχου | Ηλεκτρικό κουτί ελέγχου με διαχωρισμένη οθόνη αφής και τηλεχειριστήριο |
| Βίδες/Ράβδοι έλξης | Τυπικές βίδες, ράβδοι έλξης 35 |
| Ταχύτητα κυλίνδρου | 0,5m/min, 4m/min |
| Κύλινδροι διαμόρφωσης | Χάλυβας 45#, χονδρική κατεργασία + φινίρισμα τόρνου + εξωτερική κυλινδρική λείανση + ηλεκτρολυτική επιμετάλλωση, σκληρότητα 45-50 HRC |
| Συσκευή κοπής | Ηλεκτρική σερβοκόπτης 5,5kW |
| Ισχύς υδραυλικής αντλίας | 4KW |
| Ράφι | Ανεξάρτητο ράφι |
|---|---|
| Συσκευή τροφοδοσίας | Σερβοτροφοδοσία |
| Ισχύς κινητήρα τροφοδοσίας | Σερβοκινητήρας 1,5 kW |
Απαιτείται απλώς ένα επίπεδο τσιμεντένιο δάπεδο· δεν απαιτείται περίπλοκο θεμέλιο.
Απαιτείται μόνο ένας χειριστής συν ένα άτομο για τη διαχείριση της παραγωγής· για ιδιαίτερα αυτοματοποιημένα μοντέλα, αρκεί ένα άτομο.
Υλικά ψυχρής διαμόρφωσης όπως χάλυβας με έγχρωμη επίστρωση, γαλβανισμένος χάλυβας, κράμα αλουμινίου-μαγνησίου-μαγγανίου και ανοξείδωτος χάλυβας.
Τα τυπικά μοντέλα είναι συνήθως σχεδιασμένα για την παραγωγή ενός συγκεκριμένου τύπου προφίλ ανά μηχανή. Ωστόσο, τα προσαρμόσιμα μοντέλα—όπως αυτά με εναλλάξιμους κυλίνδρους, διπλής στρώσης μηχανές ή τριπλής στρώσης μηχανές—μπορούν να διαμορφωθούν ώστε να επιτρέπουν σε μία μηχανή να εξυπηρετεί πολλαπλούς σκοπούς.
Ο εξοπλισμός είναι εξοπλισμένος με υδραυλικό σύστημα ευθυγράμμισης ή χειροκίνητο ρυθμιζόμενο μηχανισμό οδηγού τροφοδοσίας, επιτρέποντας εύκολη διόρθωση.