| Επωνυμία Μάρκας: | HENGFU |
| MOQ: | 1 τεμάχιο |
| Όροι πληρωμής: | 30% κατάθεση από T/T εκ των προτέρων και ισορροπία 70% μετά από την επιβεβαίωση επιθεώρησης πριν από |
Η Μηχανή Διαμόρφωσης Κεραμιδιών Οροφής Τετραγωνικής Ράχης είναι ένας εξειδικευμένος, υψηλής ακρίβειας εξοπλισμός σχεδιασμένος για τη συνεχή παραγωγή τετραγωνικών κεραμιδιών οροφής — κρίσιμων εξαρτημάτων στα σύγχρονα συστήματα μεταλλικής στέγης. Αυτά τα κεραμίδια οροφής καλύπτουν απρόσκοπτα τις διασταυρώσεις των πάνελ οροφής, παρέχοντας στεγανότητα, αντοχή στον αέρα και μακροχρόνια ανθεκτικότητα. Ως αξιόπιστη λύση για κατασκευαστές φύλλων στέγης, κατασκευαστικές εταιρείες και προμηθευτές μεταλλικών κτιρίων, αυτή η μηχανή συνδυάζει προηγμένη τεχνολογία με σχεδιασμό εστιασμένο στον χρήστη για να προσφέρει υψηλής ποιότητας, οικονομικά αποδοτικά αποτελέσματα παραγωγής.
Η μηχανή υπερέχει στις συνεχείς εργασίες διαμόρφωσης, διατηρώντας σταθερή απόδοση ακόμη και κατά τη διάρκεια εκτεταμένων κύκλων παραγωγής. Η αυτόματη τεχνολογία διαμόρφωσης κυλίνδρων εξασφαλίζει ακριβή διαμόρφωση φύλλων χάλυβα σε τυποποιημένα προφίλ τετραγωνικών κεραμιδιών οροφής με ταχύτητα παραγωγής 4-6 μέτρα ανά λεπτό. Η απρόσκοπτη ενσωμάτωση των διαδικασιών διαμόρφωσης και κοπής ελαχιστοποιεί τον χρόνο διακοπής λειτουργίας, επιτρέποντας υψηλό όγκο παραγωγής με εξαιρετική συνέπεια προϊόντος. Αυτή η αποδοτικότητα την καθιστά ιδανική επιλογή για μεγάλης κλίμακας έργα στέγης που απαιτούν γρήγορη, αξιόπιστη παραγωγή.
Κατασκευασμένη για να αντέχει σε αυστηρή βιομηχανική χρήση, η μηχανή διαθέτει μια στιβαρή δομή πλαισίου από χάλυβα 400H με ενισχυμένες συνδέσεις συγκόλλησης, εξασφαλίζοντας μακροχρόνια σταθερότητα και αντοχή σε μηχανικές καταπονήσεις. Οι κύλινδροι διαμόρφωσης είναι κατασκευασμένοι από σκληρυμένο, επιχρωμιωμένο χάλυβα, ο οποίος αντιστέκεται στη φθορά και την παραμόρφωση ακόμη και υπό συνθήκες παραγωγής υψηλού όγκου. Αυτή η ανθεκτική κατασκευή εγγυάται ελάχιστες απαιτήσεις συντήρησης και διάρκεια ζωής άνω των 10 ετών, καθιστώντας την μια οικονομικά αποδοτική επένδυση για μακροπρόθεσμες ανάγκες παραγωγής.
Η μηχανή είναι εξοπλισμένη με σύστημα ελέγχου PLC βιομηχανικού τύπου και έγχρωμη οθόνη αφής, προσφέροντας διαισθητική λειτουργία και παρακολούθηση της διαδικασίας σε πραγματικό χρόνο. Οι χειριστές μπορούν εύκολα να προσαρμόσουν βασικές παραμέτρους όπως η ταχύτητα διαμόρφωσης, το μήκος κοπής και ο ρυθμός τροφοδοσίας υλικού για τη βελτιστοποίηση της αποδοτικότητας παραγωγής. Χαρακτηριστικά ασφαλείας όπως διακόπτες έκτακτης ανάγκης, αισθητήρες προστασίας υπερφόρτωσης και αυτόματη διάγνωση βλαβών διασφαλίζουν ασφαλή, αξιόπιστη λειτουργία, ακόμη και για λιγότερο έμπειρο προσωπικό. Αυτός ο φιλικός προς τον χρήστη σχεδιασμός μειώνει σημαντικά την καμπύλη εκμάθησης και την πολυπλοκότητα λειτουργίας.
Ένα από τα ξεχωριστά χαρακτηριστικά της μηχανής είναι η ευελιξία της στην προσαρμογή. Τα προφίλ και τα μεγέθη μπορούν να προσαρμοστούν για να καλύψουν συγκεκριμένες απαιτήσεις πελατών μέσω ρυθμιζόμενων κυλίνδρων διαμόρφωσης και προγραμματιζόμενων παραμέτρων ελέγχου. Αυτή η προσαρμοστικότητα την καθιστά κατάλληλη για ένα ευρύ φάσμα εφαρμογών, από τυπικές οικιακές στέγες έως εξειδικευμένα βιομηχανικά και εμπορικά έργα. Είτε παράγετε μικρές παρτίδες για εξειδικευμένες αγορές είτε μεγάλους όγκους για την κύρια κατασκευή, η μηχανή προσφέρει σταθερή ποιότητα και ακριβή προσαρμογή.
| Αριθμός Μοντέλου | 460 Κεραμίδια Ράχης |
|---|---|
| Πλαίσιο Μηχανής | Πλαίσιο από χάλυβα 350H |
| Κινητήρας | Κινητήρας αντλίας λαδιού 4kW ή 5.5kW |
| Πάχος πάνελ τοίχου | Πάνελ τοίχου 14mm |
| Τύπος Κίνησης | Κίνηση αλυσίδας |
| Αριθμός σετ κυλινδρικών μύλων | 16-σειρές διαμόρφωσης |
| Διάμετρος άξονα | 70 άξονες |
| Ισχύς κοπής | Σερβοκινητήρας 5.5kW |
| Τροχοί | Τροχοί 45# |
| Χρήση | Οροφή |
| Προδιαγραφή | 6000mmx1300mmx1400mm |
| Προέλευση | Cangzhou, Hebei |
| Εγγύηση | 1 έτος |