| Brand Name: | HENGFU |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO | 18.5m high altitude lifting platform |
|---|---|
| Condition | New |
| Lifting Height | 18.5m |
| Suitable for press molding machine | All Jiaochi series and roof panel forming machines, motors, reducer drives, hydraulic shearing |
| Lifting Capacity | 8 tons |
| Running Mode | Moving |
| Moves | Vehicular |
| Transport Package | Container |
| Required Voltage and Power | 380V, 11KW |
| Production Capacity | 400Set/year |
| Customized | Customized |
| Origin | Cangzhou, Hebei |
| Warranty | 1 year |