| Επωνυμία Μάρκας: | HENGFU |
| MOQ: | 1 τεμάχιο |
| Όροι πληρωμής: | 30% κατάθεση από T/T εκ των προτέρων και ισορροπία 70% μετά από την επιβεβαίωση επιθεώρησης πριν από |
Αυτή η Μηχανή Διαμόρφωσης Φωτοβολταϊκών και Αντισεισμικών Βραχιόνων είναι ένας εξοπλισμός υψηλής ακρίβειας και υψηλής απόδοσης, σχεδιασμένος για την παραγωγή γαλβανισμένων χαλύβδινων βραχιόνων που χρησιμοποιούνται σε φωτοβολταϊκά συστήματα ηλιακής ενέργειας και αντισεισμικές δομές κτιρίων. Επεξεργάζεται γαλβανισμένα φύλλα πάχους 2,0mm-2,5mm, εξασφαλίζοντας ισχυρούς, ανθεκτικούς και ακριβείς σε διαστάσεις βραχίονες που πληρούν τις απαιτητικές προδιαγραφές της βιομηχανίας.
Κατασκευασμένη με πλαίσιο συγκόλλησης τύπου κουτιού και πλευρικά τοιχώματα πάχους 55mm τύπου αψίδας, η μηχανή προσφέρει εξαιρετική δομική ακαμψία και μακροχρόνια σταθερότητα. Διαθέτει 24 ομάδες κύριων κυλίνδρων από χάλυβα CR12 με ακριβή περιστροφή και σκληρή επιχρωμίωση για υψηλή αντοχή στη φθορά και μεγάλη διάρκεια ζωής. Ο συμπαγής άξονας Φ80mm, κατασκευασμένος από σκληρυμένο χάλυβα 45# υψηλής ποιότητας, παρέχει ισχυρή ικανότητα φόρτισης και ομαλή λειτουργία.
Η μηχανή υιοθετεί μετάδοση με κιβώτιο ταχυτήτων για σταθερή παροχή ισχύος, υποστηρίζοντας ταχύτητες παραγωγής από 8m-50m ανά λεπτό για την κάλυψη διαφορετικών απαιτήσεων όγκου. Περιλαμβάνει σταθμό αντλίας μεγάλης βαλβίδας 11kW για υδραυλική κοπή, επιτρέποντας υδραυλική στρέψη και κοπή χωρίς διακοπή της μηχανής. Το καλούπι κοπής χρησιμοποιεί δύο λεπίδες από χάλυβα Cr12 με θερμική επεξεργασία (HRC58-60), προσφέροντας καθαρές κοπές χωρίς γρέζια.
Ελεγχόμενη από σύστημα μετατροπής συχνότητας PLC βιομηχανικού υπολογιστή, η μηχανή εξασφαλίζει ακριβή διαμόρφωση με σφάλμα μήκους κοπής ≤2mm. Έρχεται με οθόνη αφής μεταβλητής συχνότητας 55kW και κάθετο ηλεκτρικό κουτί ελέγχου με τηλεχειριστήριο για εύκολη ρύθμιση παραμέτρων και λειτουργία. Με συμπαγείς συνολικές διαστάσεις (2250mm × 1250mm × 1400mm), είναι κατάλληλη για διάφορες διατάξεις εργοστασίων, διατηρώντας παράλληλα υψηλή απόδοση.
| Υλικό | Γαλβανισμένο φύλλο 2,0mm-2,5mm |
| Πλαίσιο μηχανής | Πλαίσιο συγκόλλησης τύπου κουτιού |
| Πλευρικό τοίχωμα | Τύπου αψίδας Τ=55mm |
| Αριθμός ομάδων κυλίνδρων | 24 ομάδες κύριων κυλίνδρων |
| Υλικό κυλίνδρων | Ακρίβεια περιστροφής CR12 και σκληρή επιχρωμίωση |
| Υλικό άξονα | Χάλυβας 45# υψηλής ποιότητας, σκληρυμένος |
| Διάμετρος άξονα | Συμπαγής άξονας Φ80mm |
| Τρόπος μετάδοσης | Μετάδοση με κιβώτιο ταχυτήτων |
| Ταχύτητα παραγωγής | 8m-50m/λεπτό |
| Ισχύς υδραυλικής κοπής | Σταθμός αντλίας μεγάλης βαλβίδας 11kW |
| Κοπή | Υδραυλική στρέψη και κοπή χωρίς διακοπή της μηχανής |
| Καλούπι κοπής | Κοπή με δύο λεπίδες, θερμική επεξεργασία Cr12, HRC58-60 |
| Ηλεκτρονικό σύστημα ελέγχου | Έλεγχος μετατροπής συχνότητας PLC βιομηχανικού υπολογιστή, σφάλμα μήκους κοπής ≤ 2mm, οθόνη αφής μεταβλητής συχνότητας 55kW, κάθετο ηλεκτρικό κουτί ελέγχου με τηλεχειριστήριο |
| Συνολικές διαστάσεις | Μήκος 2250mm, πλάτος 1250mm, ύψος 1400mm |