| Brand Name: | HENGFU |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO | 1040 |
|---|---|
| Condition | New |
| Usage | Roof |
| Feeding Width | 1200mm |
| Machine Frame | 300H steel frame |
| Forming Speed | 10-15M/min |
| Color | Customized |
| Type of Driven | Chain drive |
| Transmission Method | Electric |
| Number of rolling mill sets | 13 row molding |
| Spindle diameter | Φ70mm (Solid shaft) |
| Customized | Customized |
| Raw materials | Galvanized steel plate, color steel plate |
| Feed width | 1200mm |
| Feeding method | Iron plate feeding rack |
| Specification | 7000mm x 1300mm x 1500mm |
| Origin | Cangzhou, Hebei |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Building |