| Brand Name: | HENGFU |
| Model Number: | Cold hard board arc machine |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model Number | Corrugated Roofing Sheet Machine |
| Condition | New |
| Usage | Roof |
| Feeding Width | 1000mm |
| Machine Frame | 350H Steel Frame |
| Forming Speed | 0-40 M/min |
| Color | Customized |
| Type of Driven | Chain Drive |
| Transmission Method | Electric |
| Number of Rolling Mill Sets | 26 Row Molding |
| Spindle Diameter | Φ70mm (Solid Shaft) |
| Customization | Customized |
| Feeding Method | Double Hand Rocking Feeding Rack (with Pressure Roller) |
| Specification | 12000mm x 1300mm x 1400mm |
| Raw Materials | Galvanized Steel |
| Origin | Cangzhou, Hebei |
| Warranty | 1 Year |