| Brand Name: | HENGFU |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO | Horizontal Barrel Corrugated machine |
| Control System | PLC |
| Rolling width | 750mm-1250mm |
| Material | Galvanized steel sheet, color steel sheet |
| Motor | 11kw |
| Voltage | 380V |
| Thickness | 0.14-0.3mm |
| Transmission | Chain |
| Transmission Method | Electric |
| Usage | Roof, wall, Floor |
| Automation | Full-Automatic |
| Origin | Cangzhou, Hebei |