| Brand Name: | HENGFU |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Raw Material | Galvanized sheet (hardness 80-90) |
|---|---|
| Feeding Width | 1000mm |
| Rolling Thickness | 0.1-0.15mm |
| Production Rate | 40M/min |
| Place of Origin | Cangzhou, Hebei Province |
| Machine Frame | 350H steel frame |
| Warranty | 1 year |
| Dimensions (L×W×H) | Approximately 12,000mm × 1,300mm × 1,400mm |
| Cutting System | Cutting after forming, double linear guide type servo electric shearing, equipped with alarm (No burrs in shearing, extremely low maintenance rate) |
| Electronic Control System | Industrial computer PLC frequency conversion control, cutting length error ≤1mm |
| Roll Material | No. 45 steel rough turning, fine turning, cylindrical grinding and electroplating treatment |
| Spindle Diameter | Φ 70mm (solid shaft) |