| Brand Name: | HENGFU |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Frame Structure | Precision milling of square boxes |
| Number of Forming Rows | 14 rows |
| Wall Panel Thickness | 20mm |
| Material Feeder | Two-hand crank feeder with pull cutter |
| Transmission Method | Gear drive |
| Forming Roller Shaft | 50mm solid shaft |
| Cutting Device Type | Hydraulic shears |
| Hydraulic Pump Power | 4 kW |
| Tool Material | CR12 Mov, hardened to 58-62 kW |
| Frame | Independent frame |
| Feeding Device | Servo feeder |
| Feeding Motor Power | 1.5 kW (servo motor) |