| Brand Name: | HENGFU |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Frame structure | Precision milling of square boxes |
| Number of forming rows | 14 rows |
| Wall panel thickness | 20mm |
| Material feeder | Two-hand crank feeder with pull cutter |
| Transmission method | Gear drive |
| Forming roller shaft | 50mm solid shaft |
| Cutting device type | Hydraulic shears |
| Hydraulic pump power | 4 kW |
| Tool material | CR12 Mov, hardened to 58-62 kW |
| Frame | Independent frame |
| Feeding device | Servo feeder |
| Feeding motor power | 1.5 kW (servo motor) |