| Brand Name: | HENGFU |
| Model Number: | C21 Trapezoidal Roof Sheet Machine |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model Number | C21 |
| Condition | New |
| Application | Roof Sheet Production |
| Feeding Width | 1250mm |
| Machine Frame | 350H Steel Frame |
| Forming Speed | 0-40 M/min |
| Color Options | Customized |
| Drive Type | Chain Drive |
| Transmission Method | Electric |
| Rolling Mill Sets | 23 Row Molding |
| Spindle Diameter | Φ80mm (Solid Shaft) |
| Customization | Available |
| Feeding Method | Double Hand Rocking Feeding Rack with Pressure Roller |
| Machine Dimensions | 11000mm x 1300mm x 1400mm |
| Origin | Cangzhou, Hebei |
| Warranty | 1 Year |