| Brand Name: | HENGFU |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | 890 |
|---|---|
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall |
| Feeding Width | Φ1250mm |
| Machine Frame | 350H steel frame |
| Forming Speed | 0-40m/Min |
| Color | Customized |
| Type of Driven | Chain Transmission |
| Transmission Method | Electric |
| Number of Rolling Mill Sets | 16 row molding |
| Spindle Diameter | Φ70mm (Solid shaft) |
| Customized | Customized |
| Feeding Method | Double hand rocking feeding rack |
| Specification | Φ9000mm*Φ1300mm*Φ1400mm (L*W*H) |
| Origin | Cangzhou, Hebei |