| Brand Name: | HENGFU |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model Number | 460 Ridge tiles |
|---|---|
| Machine Frame | 350H steel frame |
| Motor | 4kW or 5.5kW oil pump motor |
| Wall Panel Thickness | 14mm wall panels |
| Type of Drive | Chain drive |
| Number of Rolling Mill Sets | 16-row molding |
| Spindle Diameter | 70 shafts |
| Shear Power | 5.5kW servo drive |
| Wheels | 45# wheels |
| Usage | Roof |
| Specification | 6000mm x 1300mm x 1400mm |
| Origin | Cangzhou, Hebei |
| Warranty | 1 year |