| Brand Name: | HENGFU |
| Model Number: | Circular flange forming machine |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Product Name | Round flange forming machine |
| Suitable Material | Carbon steel plate, stainless steel plate |
| Tile Box | Upper removable tile box |
| Angle Shear Axis | 50mm (Material: Cr40 tempered) |
| Transmission Mode | 1.2-inch quenched chain transmission |
| Forming System | 5 rows of forming linear guide arc transmission |
| Round Diameter | 200-1600mm |
| Pressing Plate Thickness | 1.5-3mm carbon steel, 1.2-2mm stainless steel |
| Color | Customized |