| Brand Name: | HENGFU |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | 686 Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Speed | 0-40m/Min |
| Main Motor | 7.5kw |
| Voltage | 380V/50Hz, 3p or Customized as Customer' Request |
| Roller Station | 23 rows |
| Spindle diameter | 80mm (solid shaft) |
| Transmission method | Gear transmission |
| Cutting method | Linear guide shear |
| Touch screen | PLC |
| Origin | Botou cangzhou hebei |
| Warranty | 1 year |