| Brand Name: | HENGFU |
| Model Number: | Storage Shelf Forming Machine |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO | Storage shelf forming machine |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic Grade | Automatic |
| Working Speed | 8-11m/min |
| Spindle diameter | Φ80 |
| Number of rolling mill sets | 14 row molding |
| Maximum cutting width | 200mm |
| Production discharge speed | 0-10m/min |
| Transmission mode | The motor drives the reducer and then drives the gear transmission |
| Specification | 18000mm*1500mm*1500mm |
| Rolling material | Q235 galvanized sheet |
| Weight of load-bearing steel strip | 3.0 tons |
| Structural form | integral tension structure |
| Rack | Made of steel welded square tube rack |
| Control System | PLC |
| Customized | Customized |
| Origin | Cangzhou, Hebei |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| HS Code | 8455221000 |