| Brand Name: | HENGFU |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | 820 |
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall |
| Feeding Width | 1000mm |
| Machine Frame | 400H steel frame |
| Forming Speed | 0-35M/min |
| Color | Customized |
| Type of Driven | Chain Transmission |
| Transmission Method | Hydraulic pressure |
| Number of rolling mill sets | 20 row molding |
| Spindle diameter | Φ70mm (Solid shaft) |
| Customized | Customized |
| Feeding method | Double hand rocking feeding rack |
| Specification | 9300mm x 1400mm x 1100mm |
| Origin | Cangzhou, Hebei |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Building |
| Raw materials | Aluminum magnesium manganese |
| Feed width | 1000mm |