| Brand Name: | HENGFU |
| Model Number: | 820 Standing Seam Roll Forming Machine |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model Number | 820 |
|---|---|
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall, Building |
| Feeding Width | 1000mm |
| Machine Frame | 400H Steel Frame |
| Forming Speed | 0-35 M/min |
| Color | Customized |
| Type of Driven | Chain Transmission |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Number of Rolling Mill Sets | 20 Row Molding |
| Spindle Diameter | Φ70mm (Solid Shaft) |
| Customization | Customized |
| Feeding Method | Double Hand Rocking Feeding Rack |
| Specification | 9300mm x 1400mm x 1100mm |
| Origin | Cangzhou, Hebei |
| Warranty | 1 Year |