| Brand Name: | HENGFU |
| Model Number: | Ridge tile machine |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model Number | Ridge tile machine |
| Condition | New |
| Application | Roof Construction |
| Feeding Width | 310mm |
| Machine Frame | 350H Steel Frame |
| Forming Speed | 0-8 Meters/Minute |
| Color | Customized |
| Drive Type | Chain Drive |
| Transmission Method | Electric |
| Rolling Mill Sets | 14 Row Molding |
| Spindle Diameter | Φ70mm (Solid Shaft) |
| Customization | Available |
| Shear Power | 4kW |
| Specification | 6000mm x 1300mm x 1400mm |
| Origin | Cangzhou, Hebei |
| Warranty | 1 Year |