| Brand Name: | HENGFU |
| Model Number: | Small Corrugated Roof Sheet Machine |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Product Name | Small Corrugated High-speed Metal Roofing Machine |
| Overall Dimensions | 7000mm × 1300mm × 1400mm |
| Package | Nude |
| Equipment Chassis | 350#H Steel |
| Middle Plate | 16mm Thick |
| Rows | 13 Rows |
| Shaft | 70mm Diameter Solid Shaft, Cylindrical Grinding, Key Insert |
| Wheel Material | 45# Steel |
| Spacer | Thickened Spacer, Surface Sprayed |
| Tie Rod | 35mm Diameter Galvanized Tie Rod |
| Board Output Speed | 30-35 m/min |
| Weight | 4 Tons |