| Brand Name: | HENGFU |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model Number | 1100 |
|---|---|
| Condition | New |
| Usage | Roof |
| Machine Frame | 350H Steel Frame |
| Forming Speed | 4-5 M/min |
| Color | Customized |
| Drive Type | Chain Drive |
| Transmission Method | Electric |
| Number of Rolling Mill Sets | 16 Row Molding |
| Spindle Diameter | Φ70mm (Solid Shaft) |
| Customization | Available |
| Feeding Method | Double Hand Rocking Feeding Rack (with Pressure Roller) |
| Specification | 9000mm x 1800mm x 1700mm |
| Electrical Control System | Industrial Computer PLC |
| Origin | Cangzhou, Hebei |
| Warranty | 1 Year |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| HS Code | 8455221000 |
| Raw Materials | Galvanized Steel Plate, Color Steel Plate |
|---|---|
| Machine Frame | 350H Steel Frame |
| Feed Width | 1200mm |