| Brand Name: | HENGFU |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Applicable Material | Galvanized sheet (0.3-0.6mm) |
| Galvanized Sheet Width | 50-105mm |
| Fireproof Cloth Width | 120-450mm |
| Finished Product Width | 180-600mm |
| Working Flow | Uncoiling → Servo feeding & punching → Roll forming → Punching → Cutting → Collecting |
| Forming Stations | 12 rows |
| Main Shaft | Cr40 steel, precision machined |
| Roller Material | Gcr15 bearing steel, 0.05mm hard chrome plated |
| Main Motor | 3KW with cycloidal pinwheel reducer |
| Frame | 80×80 square tube, 14mm thick vertical plate |
| Transmission | Sprocket + gear drive |
| Control System | PLC control cabinet |
| Voltage | 380V/50Hz/3Phase (customizable) |
| Production Speed | 6-8m/min |
| Machine Size | approx. 3.5m × 2m × 1.5m |
| Equipment Configuration | Forming host, punching & cutting dies ×4, servo feeder, hydraulic station, electric uncoiler ×2, electric coiler ×1 |
| Warranty | 1 year free warranty |