| Brand Name: | HENGFU |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Item | Specification |
|---|---|
| Material Thickness | 0.35-0.5 mm |
| Feeding Width | 125 mm / 156.2 mm |
| Forming Stations | 14 rows |
| Main Shaft | Φ56 mm, 45# steel |
| Rolling Speed | ≤25 m/min |
| Total Power | 12 kW |
| Voltage | 380V 50Hz 3Phase |
| Machine Size | 9×1×1.3 m |
| Weight | 3100 kg |
| Control System | PLC + Touch Screen |
| Operation Language | Russian / English |
| Decoiler Capacity | 1000 kg |
| Cutter Type | Hydraulic Flying Shear |