| Brand Name: | HENGFU |
| Model Number: | Photovoltaic seismic bracket forming machine |
| MOQ: | 1 Piece |
| Payment Terms: | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model | Photovoltaic seismic bracket forming machine |
| Condition | New |
| Usage | Roof |
| Machine Frame | Box welding frame |
| Number of Roll Sets | 24 sets of main rolls |
| Spindle Diameter | Φ80mm (Solid shaft) |
| Transmission Mode | Gearbox transmission |
| Forming Speed | 8m-50m/min |
| Cutting Method | Hydraulic shearing |
| Electric Control System | PLC |
| Customization | Customized |
| Specification | 2250mm*1250mm*1400mm |
| Origin | Cangzhou, Hebei |
| Warranty | 1 year |
| Production Capacity | 400/Set |